Для сучасного суспільства є дуже актуальною проблема насильства, зокрема насильства в сім’ї. Оскільки воно передається як паттерн поведінки дітям від батьків, що зумовлює його існування віками, насильство в сім’ї є основою існування насильства в суспільстві, оскільки сім’я є одним із перших факторів соціалізації дитини. Насильство є порушенням прав людини і членів сім’ї, показує можливість переваги несправедливості з раннього дитячого віку, що суперечить загальнолюдським цінностям, політиці культури миру та толерантності.
10 грудня 2013 року з ініціативи управління соціального захисту населення Долинської районної державної адміністрації у приміщенні Долинського радіо, відбулося засідання круглого столу на тему «Насильство в сім’ї – порушення прав людини».
У ньому взяли участь заступник голови райдержадміністрації І.Бондаренко, представники управління соціального захисту населення, служби у справах дітей райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, депутати районної ради, члени Районного парламенту дітей Центру дитячої та юнацької творчості, а саме: Демещенко Анастасія, Логін Юлія, Романча Анастасія разом з головою РПД Вороновим Артемом. Координацію старшокласників здійснювала їх наставник Микитенко С. А.
Учасники круглого столу обговорили питання насильства в сім’ях та суспільстві, а члени Районного парламенту дітей висловили свої думки щодо насильства в учнівських колективах, між підлітками та підвели підсумки про соціологічне опитування пересічних громадян міста на тему «Що ми знаємо про насильство в сім’ї?», яке вони провели 29 листопада 2013 року. І дорослі, і діти дійшли до спільної думки про те, що не можна дозволяти себе принижувати й ображати, треба вчитися правильно оцінювати конфліктну ситуацію, щоб вчасно з неї вийти. Не слід використовувати в ролі громовідводу дітей. Необхідно берегти їх нервову систему і не провокувати насильства по відношенню до них. І, безперечно, треба бути особливо обережними з п’яними людьми. Однак, немає рецепту на усі випадки життя, тому що ситуації можуть бути дуже-дуже різними. У різних людей різні духовно-моральні сили, різні можливості. Те, що один може сам осмислити, зрозуміти і змінити ситуацію, інший - не в силах. Але боротися з насиллям просто необхідно для нормального повноцінного життя.
У кінці зустрічі представники владних структур подякували членам РПД за цікаву розмову, плідну співпрацю, а парламентарі в свою чергу пообіцяли і надалі брати активну участь у заходах, які попереджали б насильство в сім′ї та щиро побажали дорослим і всім українцям миру в їхньому домі. Нехай в ньому ніколи не буде насильства! |